Wydawca treści

Deklaracja dostępności

Print Drukuj

Deklaracja dostępności

Powiatowy Urząd Pracy w Kościerzynie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowego Urzędu w Kościerzynie koscierzyna.praca.gov.pl .

Data publikacji strony internetowej: 2016-04-05. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-01-26.

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych.
  • niezgodność części dokumentów PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) lub są skanami dokumentów.,
  • grafiki nie posiadają atrybutu alt z opisem tego, co przedstawia dana grafika.

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-02-18. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Andrzej Lipski, gdko@praca.gov.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 58 680 20 53.
Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargi na brak zapewnienia dostępności można składać pocztą lub drogą elektroniczną:

  • na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Kościerzynie, ul. Tkaczyka 1, 83-400 Kościerzyna,
  • e-mail: gdko@praca.gov.pl

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Koordynator ds. dostępności
Funkcję Koordynatora ds. dostępności w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kościerzynie pełni Pani Alicja Zazula - Kierownik Działu Organizacyjno-Administracyjnego.
 
Dane kontaktowe:
 Tel. 58 680 20 52
e-mail: koordynator@koscierzyna.praca.gov.pl
Adres do korespondencji:
83-400 Kościerzyna, ul. Tkaczyka 1
 

Pozostałe Informacje

Dostępność architektoniczna

Opis dostępności wejścia do budynku.

Siedziba  Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie mieści się przy ul. Tkaczyka 1. Dla osób z niepełnosprawnością ruchową swobodne wejście znajduje się z tyłu budynku. Przy drzwiach zewnętrznych do budynku znajduje się dzwonek. Uruchomienie dzwonka umożliwi przywołanie pracownika Urzędu, który udzieli pomocy. Wejście na parter budynku umożliwia zamontowana platforma przychodowa obsługiwana przez pracownika Urzędu.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.

Punkt obsługi osób niepełnosprawnych ruchowo znajduje się w Urzędzie na parterze budynku. W sytuacji konieczności obsługi klienta z niepełnosprawnością ruchową, pracownik merytoryczny schodzi do klienta.
Do pomieszczeń i korytarzy na wyższych kondygnacjach nie ma dostępu z uwagi na brak windy. Schody nie są przystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Na parterze Urzędu dostępna jest toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych.

Z tyłu budynku, dzwonkiem umieszczonym przy drzwiach wejściowych należy wezwać wyznaczonego pracownika Urzędu, który udzieli pomocy przy obsłudze platformy przyschodowej. Schody wewnątrz budynku nie są wyposażone w pochylnie dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nie ma pętli indukcyjnych.

Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Z tyłu budynku dla osób niepełnosprawnych ruchowo znajduje się jedno miejsce parkingowe dla samochodu osoby niepełnosprawnej.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.

Do punktu obsługi osób niepełnosprawnych można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

Można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego.

Z dniem 1 kwietnia 2012 r. weszła w życie Ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się ( Dz.U. z 2011 r. Nr 209 poz. 1243 ), w związku z powyższym Powiatowy Urząd Pracy w Kościerzynie zapewnia osobom doświadczającym trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, zwanym dalej osobami uprawnionym, dostęp do świadczenia usług tłumacza.

Zgłoszenie chęci skorzystania z usługi tłumacza dokonuje osoba niepełnosprawna lub osoba działająca na podstawie upoważnienia otrzymanego od osoby niepełnosprawnej, co najmniej na 3 dni robocze przed usługą, z wyłączeniem sytuacji nagłych.
Chęć skorzystania z usług tłumacza języka migowego dokonuje się poprzez powiadomienie Powiatowego Urzędu Pracy w Kościerzynie za pomocą:

Świadczenie jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Ponadto Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia Zielona Linia uruchomiła usługę umożliwiającą osobom głuchym i niedosłyszącym pozyskiwanie informacji o rynku pracy oraz działalności urzędów pracy.
W celu nawiązania połączenia video z konsultantem, należy wejść na stronę:
https://zielonalinia.gov.pl/zl-migowy i kliknąć w grafikę „Połącz z konsultantem".
Pod tym adresem dostępna jest również informacja na temat wymagań technicznych niezbędnych do realizacji połączenia.
 

Informacje o publikacji dokumentu